Σχολ. Έτος 2022-2023: Νέα και Ενημερώσεις

Ενημέρωση από το Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας:

29 Σεπτεμβρίου 2022: Ενημέρωση για τη Γενική Συνέλευση του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και Εκλογές:

12 Σεπτεμβρίου 2022: Καλή νέα σχολική χρονιά!

Με τους νέους φοριαμούς έτοιμους, ώστε κάθε μαθητής/τρια να έχει από αύριο κιόλας το δικό του/της ντουλαπάκι.

Με πολλά νέα μουσικά όργανα, που έχουμε παραγγείλει και άρχισαν να έρχονται στο σχολείο, μετά από επιχορήγησή μας από τη Γενική Γραμματεία Αιγαίου.

Με νέα, πλέον, μόνωση στην ταράτσα, πάνω από την αίθουσα καλλιτεχνικών μαθημάτων.

Με ολοκλήρωση σε λίγο καιρό της ενσύρματης σύνδεσης στο διαδίκτυο ΚΑΙ του κτιρίου μουσικών μαθημάτων.

Με αναμονή της ανάδειξης από την ΚΤΥΠ του μειοδότη εργολάβου, ώστε να ξεκινήσει η επέκταση και συντήρηση όλου του σχολείου.

Με συνέχιση της άριστης συνεργασίας με τη Διεύθυνση, με στόχο το Μουσικό Σχολείο Ρόδου να συνεχίσει να είναι ένας σημαντικός φορέας παιδείας και πολιτισμού.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...