“Δεν είμαστε καλά”- πρωτότυπη επιθεώρηση

Στις 14 Ιουνίου 2010, το Μουσικό Σχολείο Ρόδου παρουσίασε μια πρωτότυπη εκδήλωση με τίτλο «Δεν είμαστε καλά», μια μορφή επιθεώρησης, μια γιορτή θεατρικής δημιουργίας – χορού – τραγουδιού, που έγραψαν – σκηνοθέτησαν – ερμήνευσαν – επιμελήθηκαν οι ίδιοι οι μαθητές/τριες. Οικοδεσπότης ο μαθητής Σταύρος Χατζηιωάννου. Τους χορούς δίδαξε η καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής Αγάθη Βαρσαμίδου, στο πλαίσιο του πολιτιστικού της προγράμματος με τίτλο «Ρεμπέτικο και Τανγκό – Διαφορετική καταγωγή, ίδιες ρίζες;». Υπεύθυνοι καθηγητές: Αγάθη Βαρσαμίδου, Σαράντος Θεοδωρόπουλος. Έλαβαν μέρος οι μαθητές/τριες: Σταύρος Χατζηιωάννου, Γιάννης Αλατσάς, Νίκος Σακελλαρίδης, Γιώργος Καραθανασόπουλος, Ανδρέας Ζιάρκας, Νίκος Σταυριανός, Κυριακή Καλπακτζίδου, Φούλα Διακογεωργίου, Δήμητρα Χρυσάκη, Νικήτας Καλαφατάς, Λάζαρος Καλπακτζίδης, Ελένη Δήμου, Σταμάτης Παπαθανασίου, Βασιλική Ορφανίδη, Άννα Παπαλού, Μαίρηλην Βασίλεβα, Γεράσιμος Πέτρου, Ελευθερία Γεωργαλλή, Μαρία Μαθιουδάκη, Ραφαέλα Μαμουζέλου, Αριάδνη Ροχάνι, Αθηνά Βαρέλη, Μύριαμ Καβουντζή.

Δείτε εδώ βίντεο από το κανάλι του Μουσικού Σχολείου Ρόδου στο youtube.