“Χριστούγεννα σε ένα Παλάτι”

Τα Χριστου?γεννα ει?ναι μια γιορτη? αγα?πης που δι?νει ιδιαι?τερη χαρα? στα παιδια?. Για το λο?γο αυτο? η Εφορει?α Αρχαιοτη?των Δωδεκανη?σου διοργανω?νει για πρώτη φορά το 2016 στο Παλα?τι του Μεγα?λου Μαγι?στρου, χριστουγεννια?τικες δρα?σεις για παιδια? με θε?μα «Χριστου?γεννα σ? ε?να Παλα?τι?».
Το Σα?ββατο 17 Δεκεμβρι?ου 2016, στην Aι?θουσα του Χορου? του Παλατιου?, κα?τω απο? το χριστουγεννια?τικο δε?ντρο, μικροι? και μεγα?λοι θα απολαυ?σουν, με?σα απο? οργανικα? και φωνητικα? συ?νολα του Μουσικου? Σχολει?ου Ρόδου, χριστουγεννια?τικα κα?λαντα και μελωδι?ες απο? το Βυζα?ντιο, τη μεσαιωνικη? και αναγεννησιακη? δυτικη? Ευρω?πη και την ελληνικη? μουσικη? παρα?δοση, καθω?ς επι?σης και το χριστουγεννια?τικο διη?γημα του Αλε?ξανδρου Παπαδιαμα?ντη, «Στο Χριστο? στο Κα?στρο», που θα παρουσιαστει? δραματοποιημε?νο.

Δείτε βίντεο στο κανάλι του Μουσικού Σχολείου Ρόδου στο youtube: