Συμμετοχές σε εκδηλώσεις

Η παραδοσιακή χορωδία, με υπεύθυνη καθηγήτρια την κ. Ματίνα Μάστορα και ορχήστρα του Μουσικού Σχολείου Ρόδου, συμμετείχαν σε χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις στον Αρχάγγελο της Ρόδου, με τη συνεργασία του Πολιτιστικού Συλλόγου Αρχαγγέλου “Ο Αίθωνας” και στη κοπή της Βασιλόπιτας της Ένωσης Αρμενίων Ρόδου (τραγουδώντας αρμένικα τραγούδια).

Μαθητές/τριες του Λυκείου του Μουσικού Σχολείου Ρόδου, τραγούδησαν χριστουγεννιάτικα τραγούδια στην Πλατεία Κύπρου, ενώ του Γυμνασίου, στην Πλατεία Δημαρχείου, με την επιμέλεια του καθηγητή κ. Παναγιώτη Λουκά Μπέλλου.

Μαθητές που συμμετέχουν στην παραδοσιακή ορχήστρα (με υπεύθυνο καθηγητή τον κ. Γιώργο Παραγυιό), έπαιξαν παραδοσιακά τραγούδια στα εγκαίνια του Πολιτιστικού Σπιτιού του Συλλόγου της Κρητηνίας Ρόδου “Η Κάστελλος”, με την επιμέλεια του καθηγητή κ. Παναγιώτη Λουκά Μπέλλου.