Αφιέρωμα στα 100 χρόνια της Μικρασιατικής Καταστροφής, από τη ραδιοφωνική ομάδα.

Η πρώτη ραδιοφωνική εκπομπή στο διαδικτυακό μαθητικό ραδιόφωνο European School  Radio από την ραδιοφωνική ομάδα του σχολείου μας “MOU-RO” για φέτος, θα ακουστεί το απόγευμα της Κυριακής 11 Δεκεμβρίου 2022 στις 17:00.

Η ραδιοφωνική Ομάδα “MOU-RO” του Μουσικού Σχολείου Ρόδου έχει ετοιμάσει ένα αφιέρωμα για τα 100 χρόνια από τη Μικρασιατική Καταστροφή. Θα ακούσετε σύντομα αποσπάσματα από το βιβλίο της Διδώ Σωτηρίου τα “Ματωμένα Χώματα” , μουσική και τραγούδια από τις Χαμένες Πατρίδες με τον πόνο του ξεριζωμού.

Η ομάδα αποτελείται από μαθητές και μαθήτριες του Λυκείου, με υπεύθυνους εκπαιδευτικούς την κα. Λιούρη Σταυρούλα και τον κ. Κάσδαγλη Νίκο.

Ραδιοφωνικό σποτ:

(η εκπομπή θα ανεβεί εδώ την επόμενη εβδομάδα).

Εργαστήρια Δεξιοτήτων και Εκπαιδευτικές δράσεις European School Radio 2021- 2022 | edweek.gr | Νέα και Ειδήσεις για την Εκπαίδευση

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...