Επισκέψεις σε Φορείς της Ρόδου

Από το 15μελες του Σχολείου μας:

Τις τελευταίες δύο ημέρες (Τρίτη 29 και Τετάρτη 30 Νοεμβρίου 2022), μέλη του 15μελούς του Μουσικού Σχολείου Ρόδου, μαζί με τον Διευθυντή κ. Χρυσοχό Νικήτα και τους δύο υποδιευθυντές κ. Κακογιάννη Έλενα και κ. Μπέλλο Παναγιώτη Λουκά, εξέθεσαν τους κοινούς προβληματισμούς με τα υπόλοιπα Μουσικά Σχολεία για μοριοδότηση στις πανελλήνιες εξετάσεις και επικύρωση των σπουδών, για τη συγγραφή σχολικών εγχειριδίων για τα μουσικά μαθήματα, για τη στελέχωση με εκπαιδευτικούς από την αρχή της σχολικής χρονιάς, καθώς και τη βελτίωση των υποδομών.

Επιβεβαίωσαν ταυτόχρονα την άριστη συνεργασία με τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δωδεκανήσου και τον Προϊστάμενο κ. Παπαδομαρκάκη Ιωάννη, με την Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου και τον Αντιπεριφερειάρχη Πολιτισμού κ. Μπάρδο Χρήστο, με τον Δήμο Ρόδου, τον Αντιδήμαρχο Παιδείας και Πρόεδρο της Σχολικής Επιτροπής κ. Καρίκη Στράτο, τον Αντιδήμαρχο Πολιτισμού και Πρόεδρο του Δημοτικού Οργανισμού Πολιτισμού και Άθλησης κ. Κολιάδη Αλέξανδρο, τον Αντιδήμαρχο Οικονομικών κ. Σπανό Αναστάσιο.

Η Διεύθυνση, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων και τα μέλη του 15μελούς, συνεργάζονται με όλους τους παραπάνω φορείς, έχοντας δώσει λύσεις σε πολλά προβλήματα, έχοντας αναβαθμίσει κατά πολύ την καθημερινότητα στο Σχολείο, ενώ αναμένονται σημαντικές παρεμβάσεις και αναβάθμιση στις κτηριακές υποδομές.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...