Προκήρυξη εκδρομής στην Πάτμο

Θέμα: Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για κατάθεση οικονομικής προσφοράς για εκδρομή στην ΠΑΤΜΟ, στο πλαίσιο πολιτιστικής επίσκεψης και πολιτιστικού προγράμματος, με μαθητές/τριες της Α? Λυκείου.

Σχετ.: Υ.Α. 33120/ΓΔ4/06-03-2017 (ΦΕΚ 681, τ. Β΄, 06-03-2017)ΥΠ.Π.Ε.Θ., η οποία αφορά στις μετακινήσεις μαθητών/τριών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

Παρακαλούμε όσα ταξιδιωτικά γραφεία επιθυμούν να εκδηλώσουν ενδιαφέρον και να υποβάλλουν τις προσφορές τους σχετικά με την πολιτιστική εκδρομή του Σχολείου μας.

Με κάθε προσφορά κατατίθεται από το ταξιδιωτικό γραφείο απαραιτήτως και Υπεύθυνη Δήλωση ότι διαθέτει, βεβαίωση συνδρομής των νομίμων προϋποθέσεων για τη λειτουργία τουριστικού γραφείου, ηοποία βρίσκεται σε ισχύ.
Οι προσφορές μπορούν να κατατεθούν με εξουσιοδοτημένο εκπρόσωπο ή ταχυδρομικά σε σφραγισμένο φάκελο με την ένδειξη «Προσφορά για εκδρομή του Μουσικού Σχολείου Ρόδου στην Πάτμο».

1ΣΧΟΛΕΙΟΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΡΟΔΟΥ
2ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΣ/ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣΠάτμος, 5 διανυχτερεύσεις Ημερομηνίες: 2  με 7 Μαΐου 2023
3ΠΡΟΒΛΕΠΟΜΕΝΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΩΝ (ΜΑΘΗΤΕΣ/ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ)35 περίπου μαθητές/τριες 5 εκπαιδευτικοί
4ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟΑκτοπλοϊκώς και πούλμαν
5ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΑΤΑΛΛΥΜΑΤΟΣ. ΠΡΟΣΘΕΤΕΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣΞενοδοχείο 3 αστέρων, με πρωινό (επιθυμητή η πρόταση και με ημιδιατροφή)
6ΛΟΙΠΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ (ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ/ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ)Ενδεικτικό πρόγραμμα (η τελική διαμόρφωση θα γίνει σε συνεργασία με το πρακτορείο): Τρίτη: αναχώρηση Τετάρτη: Σπήλαιο Αποκάλυψης Πέμπτη: Γ/ΣΙΟ Λ.Τ Πάτμου Παρασκευή: Πατμιάδα Σάββατο: Μουσείο Κυριακή: Επιστροφή
7ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΗ (ΠΟΛΥΗΜΕΡΕΣ)ΝΑΙ
8ΠΡΟΣΘΕΤΗ ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΗ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΚΑΛΥΨΗΣ ΕΞΟΔΩΝ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΤΥΧΗΜΑΤΟΣ Ή ΑΣΘΕΝΕΙΑΣΝΑΙ
9ΤΕΛΙΚΗ ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΙΜΗ ΜΕ ΦΠΑΝΑΙ
10ΕΠΙΒΑΡΥΝΣΗ ΑΝΑ ΜΑΘΗΤΗ ΜΕ ΦΠΑΝΑΙ
11ΚΑΤΑΛΗΚΤΙΚΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ04/03/2023 , ώρα 12:00
12ΑΠΟΣΦΡΑΓΙΣΗ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΚΑΙ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ04/03/2023, ώρα 12:30

Οι προσφορές πρέπει να περιέχουν και να εξασφαλίζουν τα παρακάτω:

1.Λεωφορείο (με βάση τη διαμόρφωση του προγράμματος και από και προς το λιμάνι). Στο λεωφορείο να πληρούνται όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές [(έγγραφα καταλληλότητας του οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης, ελαστικά σε καλή κατάσταση, πλήρως κλιματιζόμενο κλπ), καθώς και όλες τις προϋποθέσεις ασφάλειας για τη μετακίνηση των μαθητών/τριών και των συνοδών καθηγητών (ζώνες ασφαλείας, εμπείρους οδηγούς κλπ)].

2. Ξενοδοχείο τριών ή τεσσάρων αστέρων στο κέντρο όσο το δυνατόν, με πρωινό (επιθυμητή η προσφορά και με ημιδιατροφή ώστε να υπάρχει η δυνατότητα επιλογής). Απαραίτητη είναι: η αναφορά στην ονομασία του ξενοδοχείου και στη χιλιομετρική απόσταση από το κέντρο της πόλης. Η διαμονή να γίνει σε δίκλινα, τρίκλινα δωμάτια για τους/τις μαθητές/τριες με κανονικά κρεβάτια και μονόκλινα για τους συνοδούς καθηγητές. Να μην έχουν πρόσβαση σε αφύλακτο ακάλυπτο χώρο, τα δε δωμάτια των συνοδών να βρίσκονται διάσπαρτα ανάμεσα στα δωμάτια των μαθητών/τριων. Το ξενοδοχείο να έχει καλές αξιολογήσεις σε μηχανές αναζήτησης τύπου hotels.com, booking.com, trivago.gr κ.λπ

3. Αντιμετώπιση της περίπτωσης μη πραγματοποίησης της εκδρομής στις ορισθείσες ημερομηνίες, λόγω ανωτέρας βίας(αντίξοες καιρικές συνθήκες , απεργία κλπ) με αλλαγή ημερομηνιών.

4. Ακτοπλοϊκά εισιτήρια μαθητών/τριών και συνοδών καθηγητών, καθώς και τις ακριβείς πτήσεις των αεροπλάνων.

Αφού υπολογιστεί το τελικό κόστος του ταξιδιού η προσφορά πρέπει να δοθεί ως τελικό ποσό ανά μαθητή στο οποίο θα συμπεριλαμβάνονται όλες οι λοιπές χρεώσεις (ΦΠΑ κλπ). Να έχετε υπόψη σας ότι θα χρειαστεί να εκδοθούν ατομικές υποδείξεις με το τελικό ποσό για κάθε μαθητή.

Μετά την αποσφράγιση των προσφορών και την αξιολόγηση τους από την αρμόδια επιτροπή το σχολείο διατηρεί το δικαίωμα να μην πραγματοποιήσει τη μετακίνηση εφόσον δε συγκεντρωθεί ο απαραίτητος αριθμός μαθητών/τριών.

Το Τουριστικό-Ταξιδιωτικό Γραφείο που θα επιλεγεί θα ενημερωθεί τηλεφωνικώς.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...