Συναυλία Μουσικών Συνόλων για “μικρά παιδιά”

Την Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου 2022, ήταν μια ιδιαίτερη ημέρα για το Μουσικό Σχολείο Ρόδου.

Στο Αμφιθέατρο του Σχολείου μας πραγματοποιήσαμε συναυλία, για τους/τις μαθητές/μαθήτριες του ΕΕΕΚ Ρόδου και του 14ου Δημοτικού Σχολείου, που μας επισκέφθηκαν. Έπαιξαν: Σύνολο Κρουστών, με υπεύθυνο καθηγητή τον κ. Νίκο Χασάπη, η Ευρωπαϊκή Ορχήστρα, με υπεύθυνο καθηγητή τον κ. Μάνδηλα Βαγγέλη, το Σύνολο Παραδοσιακής Μουσικής, με υπεύθυνο καθηγητή τον κ. Γιώργο Παραγυιό, το Σύνολο Λαϊκής Μουσικής, με υπεύθυνο καθηγητή τον κ. Βαγγέλη Τότση (κιθάρα έπαιξε ο κ. Γιώργος Κατσιμπράκης), το Σύνολο Πιάνου για 4 χέρια, με υπεύθυνη καθηγήτρια την κα. Εύα Σπύρου, το Σύνολο Κιθάρας, με υπεύθυνη καθηγήτρια την κα. Δάφνη Καρελλάκη, το Σύνολο Πνευστών (Μπαντίνα), με υπεύθυνο καθηγητή τον κ. Κωνσταντίνο Μπίτο, ο Βυζαντινός Χορός, με υπεύθυνο καθηγητή τον κ. Παναγιώτη Γρηγοριάδη (στη διεύθυνση σήμερα ήταν ο κ. Κώστας Παπαγγελής), τα Παραδοσιακά Βιολιά, με υπεύθυνη καθηγήτρια την κ. Μαρία Ντόνα, η Ευρωπαϊκή Χορωδία, με υπεύθυνο καθηγητή τον κ. Μιχάλη Καλαεντζή.

Η Παραδοσιακή Χορωδία, μετακινήθηκε στο Ίδρυμα “Αγίου Ανδρέα” στο Παραδείσι της Ρόδου, για συμμετάσχει στη χριστουγεννιάτικη εκδήλωση του Ιδρύματος, μετά από πρόσκληση τους, με υπεύθυνη καθηγήτρια την κα. Μαρία Βλαχάβα και συνοδό καθηγητή τον κ. Παναγιώτη Γρηγοριάδη.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...