Ηλεκτρονικές υπηρεσίες Δήμου Ρόδου: Ενημέρωση και εμπλουτισμός δεξιοτήτων

Στο πλαίσιο της συνεχούς μας προσπάθειας για ενημέρωση και εμπλουτισμό δεξιοτήτων και μετά από κοινή πρόσκληση με το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας, την Τρίτη 6 Απριλίου 2021 πραγματοποιήσαμε διαδικτυακή ενημέρωση για τις ηλεκτρονικές υπηρεσίες του Δήμου Ρόδου προς τους πολίτες.

Τις υπηρεσίες και τις ηλεκτρονικές σελίδες παρουσίασε ο αντιδήμαρχος Διοικητικής Εξυπηρέτησης του Πολίτη, Κ.Ε.Π., Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης και Κοινωνικής Πολιτικής κ. Καμπούρης Γιάννης, συζητώντας με τους/τις μαθητές/τριες μας για τις πρωτοβουλίες του Δήμου στη νέα ψηφιακή εποχή.

Σημειώνουμε ότι ο κ. Αντιδήμαρχος, πέρα από την ενημέρωση που μας έκανε, δεσμεύθηκε να μεριμνήσει για την ικανοποίηση αιτήματος μας για την ιντερνετική καλωδίωση των αιθουσών διδασκαλίας του Σχολείου μας.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...