Πανελλήνιο και Διεθνές Συνέδριο «Εκπαιδευτικοί & Εκπαίδευση STE(A)M»

Στο Πανελλήνιο και Διεθνές Συνέδριο «Εκπαιδευτικοί & Εκπαίδευση STE(A)M» συμμετείχαν εκπαιδευτικοί μας ως σύνεδροι, αλλά και το Σχολείο μας, έστω και με την εξ αποστάσεως μέθοδο.

Η Διεύθυνση του Σχολείου προώθησε δύο τραγούδια από τα μουσικά σύνολα μας, για να “επενδύσουν” οπτικά και ηχητικά τις συνεδρίες στις 8 και 9 Μαϊου 2021.

Το τραγούδι “Ξενιτεμένο μου πουλί”, Στίχοι: Αρμένης Γιώργος, Μουσική: Λεοντής Χρήστος, σε Εναρμόνιση και Διεύθυνση του εκπαιδευτικού μας κ. Καλαεντζή Μιχάλη, με τη συμμετοχή εκπαιδευτικών και της Ευρωπαϊκής Χορωδίας και

Το τραγούδι “Μεσοπέλαγα αρμενίζω”, Στίχοι – Μουσική: Μουντάκης Κώστας, σε Ενορχήστρωση και Διεύθυνση του εκπαιδευτικού μας κ. Μάνδηλα Βαγγέλη, με τη συμμετοχή Εκπαιδευτικών, της Ευρωπαϊκής Ορχήστρας και της Ευρωπαϊκής Χορωδίας.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...