Συμμετοχές σε εκδηλώσεις την Τετάρτη 20 Νοεμβρίου: Πανεπιστήμιο, Νεστορίδειο, Αφάντου

Την Τετάρτη 20 Νοεμβρίου 2019, δύο μουσικά σύνολα του Σχολείου μας συμμετείχαν σε τρεις διαφορετικές εκδηλώσεις, μετά από προσκλήσεις των διοργανωτών:

Η Ευρωπαϊκή Χορωδία, με υπεύθυνο καθηγητή τον κ. Μιχάλη Καλαεντζή, τραγούδησε στην επετειακή εκδήλωση για τον εορτασμό των 20 Χρόνων Λειτουργίας του Τμήματος Μεσογειακών Σπουδών του Πανεπιστήμιου Αιγαίου και στην παρουσίαση της ποιητικής συλλογής του Αναστασίου Ιωαννίδη «Η ζωή μου μέσα από τα ποιήματά μου», στη νέα πτέρυγα του Νεστοριδείου Μελάθρου.

Το Σύνολο Κρουστών, με υπεύθυνο καθηγητή τον κ. Νίκο Χασάπη, έπαιξε στην εκδήλωση στρατηγικής συνεργασίας Erasmus +KA2 του Νηπιαγωγείου Αφάντου με σχολεία από τη Σλοβενία και τη Γαλλία.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...