Γιορτή των Τριών Ιεραρχών και Κοπή Βασιλόπιτας

Τη Δευτέρα 30 Ιανουαρίου 2023, ανήμερα της εορτής των Τριών Ιεραρχών, πραγματοποιήθηκε μία μικρή γιορτή στο Αμφιθέατρο του Σχολείου μας, όπου συμμετείχαν το Σύνολο Βυζαντινού Χορού και το τμήμα Γ3 του Γυμνασίου, με ένα θεατρικό δρώμενο, τραγούδια και παρουσίαση των προσωπικοτήτων των τριών Ιεραρχών.

Είχαμε τη χαρά και την τιμή να υποδεχθούμε τον Σεβασμιότατο Μητροπολίτη Ρόδου κ.κ. Κύριλλο, ο οποίος ευλόγησε τη Βασιλόπιτα και μίλησε στους μαθητές και τις μαθήτριες μας, για την αξία της παιδείας και τη δύναμη της γνώσης.

Τα δύο δώρα των φλουριών (γυμνάσιο, λύκειο) προσέφερε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων, τον οποίο ευχαριστούμε θερμά για τη συνεργασία.

Την εκδήλωση φρόντισαν οι εκπαιδευτικοί: κ. Παναγιώτης Γρηγοριάδης, κ. Νίκος Κάσδαγλης, κα. Κάτια Τάτση. Συμμετείχαν οι εκπαιδευτικοί κ. Κωνσταντίνος Παπαγγελής, κ. Νεκτάριος Χατσησάββας, ενώ στο τεχνικό κομμάτι υπεύθυνος ήταν ο κ. Παναγιώτης Λουκάς Μπέλλος και ο κ. Εμίλ Πολυμένωφ.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...