Skills Festival

Συμμετοχή μαθητών/τριών της Α’ Λυκείου του Σχολείου μας στο Skills Festival, που πραγματοποιήθηκε στο Νεστορίδειο Μέλαθρο, στις 6 Απριλίου 2023. Συνοδοί εκπαιδευτικοί ήταν η κα. Σταυρούλα Λιούρη και η κα. Αγάθη Βαρδαμίδου.

Συμμετείχαν σε διάφορες δραστηριότητες που συνδέονται με την οικονομία, την οικολογία, την τέχνη, την προσωπική ανάπτυξη, όπως: εργαστήρια οριζόντιων δεξιοτήτων (soft skills), εικαστικών, ζωγραφικής και χορού, παρασκευής παραδοσιακών προϊόντων, κυκλικής οικονομίας, χρήσης του κινητού τηλεφώνου ως επαγγελματικού εργαλείου, εργαστήρια ψηφιακών δεξιοτήτων, εργαστήρια πράσινων δεξιοτήτων.

Παράλληλα με τα εργαστήρια, είχαν τη δυνατότητα να ενημερωθούν για τα οφέλη της Ευρωπαϊκής Κάρτας Νέων και για θέματα ευρωπαϊκού ενδιαφέροντος.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...