Γενική Συνέλευση και Εκλογές, Οκτώβριος 2022

ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ ΘΗΤΕΙΑΣ ΤΟΥ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΜΕ ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΕΡΓΑ

Μετά από μία διετία, πλούσια σε δράσεις και αποτελέσματα, η θητεία μας ολοκληρώνεται αύριο Κυριακή 2 Οκτωβρίου 2022, οπότε θα πραγματοποιηθεί Γενική Συνέλευση και εκλογές για την ανάδειξη νέου Διοικητικού Συμβουλίου.

Πολύ επιγραμματικά, οι σημαντικότερες -και μόνο- επιτυχίες μας, οι περισσότερες μετά από στενή συνεργασία με τη Διεύθυνση του Σχολείου, ήταν:

Αγορά φοριαμώνώστε κάθε παιδί να διαθέτει τον δικό του αποθηκευτικό χώρο εντός του σχολείου.

Επιχορήγηση του Συλλόγου από τη Γενική Γραμματεία Αιγαίου και Νησιωτικής Πολιτικής με 10.740?, με τα οποία αγοράσαμε μουσικά όργανα και συναφή εξοπλισμό, για την ενίσχυση του σχολείου.

Αντικατάσταση της φθαρμένης μόνωσης της ταράτσας, που είχε καταστήσει -χρόνια τώρα- ανενεργή την αίθουσα καλλιτεχνικών.

Παροχή σίτισης καθ? όλη τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς (μόλις συμπληρωθεί το ωρολόγιο πρόγραμμα).

Μεταφορά όλων των παιδιών, από και προς το σχολείο, χωρίς χιλιομετρικούς περιορισμούς.

Εγκατάσταση βιντεο-προβολέων σε όλες τις αίθουσες μαθημάτων, στο αμφιθέατρο και στην αίθουσα χορωδίας, καθώς και καλωδιακή σύνδεση με το διαδίκτυο (το έργο ολοκληρώνεται προσεχώς, συνδέοντας και το κτίριο μουσικών μαθημάτων).

Τοποθέτηση πλαστικού χλοοτάπητα στο γήπεδο ποδοσφαίρου.

Τέλος, η σημαντικότερη ίσως προσφορά μας, είναι η συμβολή μας στην έγκριση του μεγαλύτερου τεχνικού έργου (εδώ και 25 χρόνια λειτουργίας στο παρόν κτίριο), δηλ. της επικείμενης επέκτασης (κατά 4 αίθουσες) και συντήρησης του σχολείου, προϋπολογισμού 1.160.000? (ήδη αναδείχθηκε προσωρινός μειοδότης εργολάβος).

Το -απερχόμενο- Διοικητικό Συμβούλιο:

Γιάννης Δαδήρας: πρόεδρος, Θεοδόσης Διακουράκης: αντιπρόεδρος, Μαίρη Αϊβάζη-Ζάγορα: γενική γραμματέας, Ηλίας Διακογεωργίου: ειδικός γραμματέας, Κατερίνα Χαρτοφύλη-Σορδάκη: ταμίας, Δημήτρης Κυπριώτης: μέλοςΘωμάς Αγγελίδης: μέλος.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...