Σχολικοί Αγώνες Γυμνασίων

Στους αγώνες Γυμνασίων συμμετείχαμε την Τετάρτη 17 Μαϊου, με 76 μαθητές και μαθήτριες, σε όλα τα αθλήματα: ποδόσφαιρο, μπάσκετ, βόλει, τένις και στίβο: 80μ., 150μ., 1000μ., σφαίρα και μήκος.

Πέρα από τη χαρά της συμμετοχής και τη προώθηση του αθλητισμού στην καθημερινότητα μας, είχαμε τις παρακάτω διακρίσεις:

1η θέση ο Γιάννης Λούμανης και η Ρίτα Σαββίδη, στο μήκος

7η θέση η Μαίρη Παπανικολαου στα 80μ. (στις 25 μαθήτριες που αγωνίστηκαν).

7η θέση ο Ιξαν Τατ στα 1000μ.

7η θέση ο Γιωργος Σορδακης στα 150μ.

7η η Μαργαρίτα Χαλκιτη στην σφαιροβολία.

Η Κωνσταντίνα Χατζημιχαήλ έπεσε καθώς έτρεχε στα 1000μ., σηκώθηκε και συνέχισε να τρέχει τερματίζοντας!

Στο τένις η Σαμάνθα Κανάκα έφτασε στον τελικό και έχασε 2-1 σετ.

Ο Ραφαήλ Λουκατάρης έφτασε στο τένις στον ημιτελικό.

Στο ποδόσφαιρο αγοριών πρώτοι οι μαθητές μας με τις περισσότερες νίκες απο ολά τα σχολεία.

Τα κοριτσια μας στο ποδόσφαιρο νίκησαν το 1ο Γυμνάσιο με 1-0 με γκολ της Ευας Μπεσινη! Έπαιξαν μόνο 1 παιχνίδι διότι δεν είχε άλλες ομάδες.

Υπεύθυνη εκπαιδευτικός η καθηγήτρια φυσικής αγωγής κ. Αγάθη Βαρσαμίδου, ενώ συνόδεψαν κι άλλοι εκπαιδευτικοί μας την αποστολή στο αθλητικό κέντρο “Καλλιπάτειρα”.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...