Σχολικοί Αγώνες Στίβου Λυκείων

Οι μαθήτριες μας, αθλήτριες του κλασικού αθλητισμού, εκπροσώπησαν επάξια το Σχολείο μας στους σχολικούς αγώνες Λυκείων που διεξάχθηκαν στο αθλητικό κέντρο Καλλιπάτειρα, την Τετάρτη 27 Μαρτίου 2024.

Η Φλώρα Διακογεωργίου αγωνίστηκε στην σφυροβολία με καλύτερη βολή 43,35μ. και προκρίθηκε στην Β´ φάση των αγώνων που θα γίνει στην Αθήνα!

Η Ματίνα Σαββίδη αγωνίστηκε στον δρόμο 3000μ. για πρώτη φορά αφού πέρσι άλλαξε αγώνισμα από βάδην σε τρέξιμο με χρόνο 18.59.94 λεπτά.

Η Ναταλία Καντιδενού αγωνίστηκε στα 400μ. εμπόδια κι ενώ ήταν πρώτη μέχρι τα 300μ. σκόνταψε στο τελευταίο εμπόδιο, έπεσε, ξανά σηκώθηκε και τερμάτισε με 1.14.54 λεπτά. Σίγουρα θα είχε προκριθεί στην Β´ φάση, αν δεν είχε σκοντάψει, αλλά μας έδωσε ένα μάθημα ζωής ότι είναι πολύ σημαντικό μετά από πτώση να συνεχίζουμε τον αγώνα μας!

Υπεύθυνη εκπαιδευτικός η κ. Αγάθη Βαρδαμίδου.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...