Συμμετοχές στο 7ο Φεστιβάλ Καλλιτεχνικής Δημιουργίας Ροδίων

Τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου και το Σάββατο 30 Σεπτεμβρίου 2023, μουσικά σύνολα του Σχολείου μας συμμετείχαν στο φετινό 7ο Φεστιβάλ Καλλιτεχνικής Δημιουργίας Ροδίων, καλλιτεχνικός διευθυντής του οποίου είναι ο κ. Τάκης Βούης. Αναλυτικότερα:

Τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023, στον πανέμορφο χώρο “Παναγιά του Μπούργκου” στη Μεσαιωνική Πόλη της Ρόδου, συμμετείχε το Σύνολο Λαϊκής Μουσικής, με υπεύθυνο εκπαιδευτικό τον κ. Τότση Βαγγέλη, μέλη του Συνόλου Πιάνου για 4 χέρια, με υπεύθυνη εκπαιδευτικό την κ. Σπύρου Εύα, καθώς και ένα έντεχνο ντουέτο μαθητών, με τον συντονισμό του κ. Μπέλλου Παναγιώτη Λουκά. Οι μαθητές και οι μαθήτριες παρουσίασαν έντεχνες και λαϊκές δημιουργίες.

Το Σάββατο 30 Σεπτεμβρίου 2023, στην εμβληματική πλατεία Αργυροκάστρου της Μεσαιωνικής Πόλης Ρόδου, το Σύνολο Κρουστών, με υπεύθυνο εκπαιδευτικό τον κ. Χασάπη Νίκο.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...