«O  Έρωτας»

Μία εκπομπή αφιερωμένη στον Θεό Έρωτα από τη Ραδιοφωνική Ομάδα  MOU-RO του Μουσικού Σχολείου Ρόδου.   Ο Έρωτας ένα πρόσωπο με μία εξαιρετικά επικίνδυνη  δύναμη! Ένας Αρχαίος θεός, ο θεός του πάθους και της Αγάπης που αποτελεί την ισχυρότερη δύναμη του Σύμπαντος. Άχρονος, αέναος, παντοδύναμος και ανίκητος αυτός ο γιος της θεάς Αφροδίτης. Δύσκολο να ξεφύγει κανείς από τα δεσμά του σίγουρα όλοι συμφωνούμε σε αυτό.

Την εκπομπή επιμελήθηκε η μαθήτρια της Β΄Λυκείου Παπανικoλάου Ελπίδα εμπνευσμένη από το βιβλίο της ψυχολόγου και συγγραφέα Θέκλας Πετρίδου «Έρωτας αυτός ο αδιάγνωστος». Τα κείμενα διαβάζουν μαθητές και μαθήτριες της Α΄,Β΄και Γ΄Λυκείου.

Την εκπομπή θα μπορέσετε να ακούσετε στο διαδικτυακό ραδιόφωνο  European School Radio  την Τρίτη 14 Φεβρουαρίου στις 8:00 μ.μ. και θα βρίσκεται ανεβασμένη στην ιστοσελίδα του European School Radio  σαν podcast.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...