Treasure of Hellas- 2023

Στο διαγωνιστικό μέρος του 5ου Φεστιβάλ “Treeasure of Hellas” τον Οκτώβριο 2023, συμμετείχαν μαθητές και μαθήτριες του Σχολείου μας, με διάφορα μουσικά κομμάτια, κλασικής, παραδοσιακής και λαϊκής μουσικής, με σόλο, ντουέτα, μικρά μουσικά σχήματα αλλά και μουσικά σύνολα, με την υποστήριξη εκπαιδευτικών του Σχολείου μας. Συμμετείχαν ακόμα, εκτός από την Ελλάδα και τη Ρωσία, μουσικές σχολές και σχολές μπαλέτου και χορού, από τη Γερμανία, την Φιλανδία, την Εσθονία, την Τουρκία, την Γκάνα, το Καζακστάν και την Ινδία.

Δείτε στην κατηγορία Φεστιβάλ, πατώντας εδώ.

Ως Σχολείο, βραβευτήκαμε συνολικά για το υψηλό επίπεδο εκπαίδευσης, γεγονός που εκτός από μεγάλη χαρά, μας δημιουργεί ακόμα περισσότερες υποχρεώσεις για να συνεχίσουμε το εκπαιδευτικό και καλλιτεχνικό μας έργο, προς όφελος των μαθητών και των μαθητριών μας.

Αναλυτικά τα βραβεία, ανά μαθητή/μαθήτρια είναι τα εξής:

• Grand Prix, 1ο βραβείο, πιάνο, Ευαγγελία Τσιαντζή Μαντέ, μαθήτρια του κ. Τσιαντζή Γιώργου
  • 1ο βραβείο, ντουέτο, Φιλιώ Φλεβάρη, Κατερίνα Παρίσση, μαθήτριες της κ. Μαρίας Βλαχάβα
  • 1ο βραβείο, φωνητικό σύνολο, Δέσποινα Γιαννακλή, Ελένη Στεφανίδη, Εύη Τσούβαλη, Ιωάννης Τσαμπικάκης Ζωή Τσούβαλη, μαθήτριες/μαθητής της κ. Μαρίας Βλαχάβα
  • 2ο βραβείο, πιάνο, Εμμανουέλλα Καλνταρέρα, της κ. Εύας Σπύρου
  • 2ο βραβείο, πιάνο, Μιχαήλ Πατσάης, της κ. Εύας Σπύρου
  • 2ο βραβείο, σύνολο χορωδίας (Βυζαντινός Χορός), του κ. Παναγιώτη Γρηγοριάδη. Συμμετείχαν στο ισοκράτημα ο κ. Νεκτάριος Χατζησάββας και η κ. Μαρία Βλαχάβα.
  • 2ο βραβείο, παραδοσιακό τραγούδι, Δέσποινα Καλαεντζή, Αντζελίνα Ματαράγκα, Μιχαήλ Τσούκαλης, Αρετή Χριστοφή, με τη στήριξη του κ. Μιχάλη Καλαεντζή
  • 2ο βραβείο, ντουέτο, Δήμητρα-Τσαμπίκα Ηλιού, Ιξάν Τατ, με τη στήριξη του κ. Παναγιώτη Λουκά Μπέλλου
  • 2ο βραβείο, πιάνο, Ιωάννης Ταλαδιανός, με τη στήριξη της κ. Κικής Σταυρίδη
  • 3ο βραβείο, σόλο τραγούδι, Ελένη Στεφανίδη, της κ. Μαρίας Βλαχάβα
  • 3ο βραβείο, έντεχνο τραγούδι, Ιωάννης Μεσαναγρενός, Κατερίνα Παρίσση, Μιχαήλ Πατσάης, Ιξάν Τατ, Φιλιώ Φλεβάρη, του κ. Βαγγέλη Τότση και της κ. Εύας Σπύρου.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...