Οι Άθλιοι

Τη μουσικοθεατρική παράσταση- μιούζικαλ “Οι Άθλιοι” παρουσίασαν η θεατρική-μουσική ομάδα του Σχολείου μας, με τη συμμετοχή πολλών μαθητών/μαθητριών από άλλα σύνολα, καθώς και τη σύμπραξη της Πειραματικής Χορωδίας Δήμου Ρόδου. Η παράσταση ανέβηκε στο Δημοτικό Θέατρο στις 23 και 24 Απριλίου 2024 με μεγάλη επιτυχία, αφού το κοινό ενθουσιάστηκε με τη δυναμική και τις ερμηνείες των μαθητών/μαθητριών μας.

Η θεατρική επιμέλεια ήταν της εκπαιδευτικού κ. Κάτιας Τάτση και η μουσική επιμέλεια και οι μεταφράσεις του εκπαιδευτικού κ. Λεωνίδα Σακελλαρίδη. Διεύθυνση και ενορχήστρωση του μαθητή της Α’ Λυκείου Γιώργου Σορδάκη.

Σημαντική ήταν η στήριξη του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, του θεατρικού συλλόγου Δωδεκανήσου “Κουίντα”, του ΙΕΚ “Ακμή”, και του Δημοτικού Θεάτρου Ρόδου.

1η παράσταση, Τρίτη 23 Απριλίου 2024:

2η παράσταση, Τετάρτη 24 Απριλίου 2024:

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...