Εκπομπή Κυριακής 13 Φεβρουαρίου

Συνδεθείτε στο παρακάτω σύνδεσμο του European School Radio την Κυριακή 13-02-2022 στις 5:00 μ.μ. να ταξιδέψετε μαζί μας… Η ραδιοφωνική ομάδα ?MOU-RO? του Μουσικού Σχολείου Ρόδου έχει ετοιμάσει ένα  αφιέρωμα στον Μεγάλο Έλληνα Μουσικοσυνθέτη Μίκη Θεοδωράκη.

Ο Μίκης Θεοδωράκης υπήρξε σπουδαίος συνθέτης, πολιτικός και συγγραφέας· από τις σημαντικότερες και πιο πολυσυζητημένες προσωπικότητες της νεότερης Ελλάδας.

Θα ακουστούν σημαντικοί σταθμοί της ζωής του συνοδευόμενοι από σημαντικές μουσικές του επιτυχίες που έχουν χιλιοτραγουδιστεί  από όλους μας. Σε εκπομπή μίας ώρας είναι πολύ δύσκολο να χωρέσει το Τεράστιο Έργο του «Μίκη Θεοδωράκη». Καλή Ακρόαση!

Τη Ραδιοφωνική ομάδα ?MOU-RO? αποτελούν παιδιά του Συνόλου Έκφρασης του Λυκείου, με συντονιστές τους καθηγητές/τριες: Σταυρούλα Λιούρη, Νικόλαο Κάσδαγλη και Ματίνα Μακέστα.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...