Mozart’s Costa Violin

“Mozart’s Costa Violin”. Από το Σάλτζμπουργκ στη Ρόδο, την Κυριακή 24 Σεπτεμβρίου 2023, στο Παλάτι του Μεγάλου Μαγίστρου, στη Μεσαιωνική Πόλη της Ρόδου.

Σε αυτήν την ιδιαίτερη μουσική εκδήλωση- συναυλία, συμμετείχαν ως εθελοντές μαθητές και μαθήτριες του Σχολείου μας, ενώ δεκάδες ήταν φυσικά στο κοινό, εκπαιδευτικοί και άλλοι/άλλες μαθητές και μαθήτριες μας. Στην εθελοντική ομάδα συμμετείχε και η πρόεδρος του Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων κ. Χαρτοφύλη Κατερίνα και ο υποδιευθυντής κ. Μπέλλος Παναγιώτης-Λουκάς.

Με το βιολί του κορυφαίου συνθέτη Wolfang Amadeus Mozart που για πρώτη φορά έρχεται στην Ελλάδα και συνδιοργανωτές το Mozarteum Hellas, την Εφορεία Αρχαιοτήτων Δωδεκανήσου, την Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου, τον Δήμο Ρόδου, τον ΔΟΠΑΡ και το Επίτιμο Προξενείο της Αυστρίας στα Δωδεκάνησα.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...