Χριστουγεννιάτικη Συναυλία στον Άγιο Φραγκίσκο

Μία πολύ όμορφη μουσική βραδιά ήταν αυτή της Τετάρτης 20 Δεκεμβρίου 2023, στον ιερό καθολικό ναό του Αγίου Φραγκίσκου.

Συμμετείχαν:

• Βυζαντινός Χορός, με υπεύθυνο εκπαιδευτικό τον κ. Γρηγοριάδη Παναγιώτη,
  • Παραδοσιακή Χορωδία, με υπεύθυνη εκπαιδευτικό την κ. Μάστορα Ματίνα,
  • Παραδοσιακή Ορχήστρα, με υπεύθυνο εκπαιδευτικό τον κ. Αναστασιάδη Ηλία,
  • Σύνολο Ακορντεόν και Φωνητικό Σύνολο Polifonia, με υπεύθυνη εκπαιδευτικό την κ. Βλαχάβα Μαρία,
  • Σύνολο Πνευστών- Μπαντίνα, με υπεύθυνο εκπαιδευτικό τον κ. Μπίτο Κωνσταντίνο.

Συμμετείχαν ακόμη οι εκπαιδευτικοί: κ. Χατζησάββας Νεκτάριος, ισοκράτημα, κ. Ανδρικόπουλος Γιώργος, παραδοσιακό βιολί, κ. Κωστάκης Μιχαήλ, λαούτο.

Τη συναυλία τίμησαν με την παρουσία τους: Ο Θεοφιλέστατος Επίσκοπος Ολύμπου κ.κ. Κύριλλος, ο αιδεσιμότατος π. Μανώλης Σκλιβάκης, ο αιδεσιμότατος π. Ευθύμιος Γιαννακλής, ο πάτερ Λούκας της καθολικής εκκλησίας, ο Αναπληρωτής Περιφερειακός Διευθυντής Εκπαίδευσης κ. Παπαδομαρκάκης Γιάννης, ο Αναπληρωτής Διευθυντής της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δωδεκανήσου κ. Έλληνας Κωνσταντίνος, ο Διευθυντής του Σχολείου Δεύτερης Ευκαιρίας Ρόδου κ. Κλέτσας Αθανάσιος, εκπαιδευτικοί, γονείς και κηδεμόνες, μαθητές και μαθήτριες, καθώς και πλήθος κόσμου.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...