To Σπίτι της Ευρώπης στο Σχολείο μας

Με το “Σπίτι της Ευρώπης” συνεργαζόμαστε συχνά. Είναι χαρά και τιμή μας να συμβάλουμε όχι μόνο παίζοντας μουσική με κάποιο μουσικό μας σύνολο στις πολυποίκιλες δραστηριότητες του, αλλά και να συμμετέχουν μαθητές και μαθήτριες μας στις διοργανώσεις του.

Την Παρασκευή 2 Φεβρουαρίου, ο Πρόεδρος και Μέλη του Δ.Σ., δώρισαν στο Σχολείο υπολογιστές, οθόνες και περιφερειακά, σε συνεργασία με το “Computer & Service”.

Σε ανάρτησή τους, αναφέρουν:

Σήμερα παραδώσαμε δύο refurbished και έναν επιδιορθωμένο υπολογιστή στο Μουσικό Σχολείο Ρόδου. Ένα μικρό ευχαριστώ για τη πολυετή συνεργασία, και κυρίως την φιλοξενία και συμμετοχή στην μουσική εκδήλωση για την Ημέρα της Μεσογείου που διοργανώσαμε σε συνεργασία με το Anna Lindh Foundation [αναφέρονται σε αυτήν την εκδήλωση: Ημέρα της Μεσογείου “Sounds of Solidarity”]. Ευχαριστούμε το Computer & Service για τις ειδικές τιμές στην αγορά των υπολογιστών αλλά και την συμπλήρωση της δωρεάς με τα σχετικά παρελκόμενα. Το υλικό παρέδωσαν ο Πρόεδρος του Σπιτιού, κος Μιχαήλ Γ. Καβουκλής, μαζί με τον Ταμία, κο Σταύρο Χρυσοχό, και το μέλος του Δ.Σ. και επικεφαλής της Επιτροπής Νέων του Σπιτιού, κο Νίκο Κάβουρα. Αντίστοιχα το υλικό παρέλαβαν ο Διευθυντής του Μουσικού Σχολείου Ρόδου, κος Χρήστος Θεολόγος, με τον υποδιευθυντή του σχολείου, κο Παναγιώτη Λουκά Μπέλλο, συνοδευόμενοι από μαθητές και καθηγητές του Σχολείου. Η συνεργασία και στήριξη προς το Μουσικό Σχολείο Ρόδου θα συνεχιστεί. Πρόκειται για ένα μοναδικό παράδειγμα εκπαιδευτικής μονάδας που τιμά τη Ρόδο και τις τέχνες, με αφοσιωμένους εκπαιδευτικούς και ταλαντούχους μαθητές και μαθήτριες: ένα σχολείο ανοικτό στην κοινωνία, εξωστρεφές και, ταξιδιάρικο, ένα σχολείο που εμπνέει!

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...